«
  1. Anasayfa
  2. YAŞAM
  3. Glutensiz Beslenerek Daha İyi Uyuyorum

Glutensiz Beslenerek Daha İyi Uyuyorum

Glutensiz beslenmek sadece çölyak hastaları için değil, daha kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenler için de önemli bir fırsattır. Glutensiz beslenerek daha iyi uyuyorum.

Çağımızın hastalarından olan “anksiyete” için doğru beslenmek son derece önemlidir. Anksiyeteyi tetikleyen en önemli unsurlardan biri sağlıksız ve kötü beslenmektir. Anksiyete’nin tedavisi için glutensiz beslenmek gerekmektedir. Glutensiz ve şekersiz beslenerek anksiyete problemini en aza indirgeyebilir veya tamamen yok edebilirsiniz. Elbette günlük 45 dakikalık hafif tempolu yürüyüşlerin de bu sürede oldukça faydası olacaktır.

Glutensiz beslenmeye adım atan Kemal Gönüler yıllardır uyku bozukluğu çeken ancak çölyak hastası olmayan biri. Gluteni ve şekeri kestiği günden beri daha kaliteli uyuduğunu belirtiyor. Ayrıca depresif halinin ortadan kalktığı belirten Gönüler; “Şükürler olsun, psikolojik olarakta çok rahatladım. Gerçekten bir şeyler ters gittiğinde yavaş yavaş yıpranıyordum. Bağışıklık sistemim işaret geriyordu ancak ben önemsemiyordum. Önemsediğimiz zaman ise kolaya kaçıp ilaçlara yöneliyoruz. Anti-depresanlara sarılıyoruz. Elbette bunların faydaları vardır ancak önce biz bunu kendimiz tedavi etmeliyiz. Doğru şeyleri yemek gerekiyor. Ben dene-yanıl yöntemiyle en iyi verimi glutensiz ve şekersiz beslenerek aldım. Şimdi her şey yolunda ve çok mutluyum. Kendime geldim diyebilirim. Ayrıca işini hakkıyla yapan doktorlarımızdan Allah razı olsun” diye konuştu.

Sizde glutensiz yaşam hikayelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Yeliz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *